Ahoj, jmenuji se Eduna a tohle je můj přítel a průvodce, albatros Coco.

Jsem nadšená objevitelka, která ráda poznává svět a učí se vše nové. K tomu ale potřebuji respektující, svobodné a bezpečné prostředí. Coco by řekl, že to tak mají všechny děti. On sám miluje svobodu, je starší a zkušenější než já, a tak mě provází ve vodách neznámých.

motiv

Teď je mi pět let a brzy bych měla nastoupit povinnou školní docházku. Chtěla jsem zjistit, co to přesně znamená, a tak Coco začal hledat. A našel spoustu zajímavostí! Například objevil školy, které se od těch klasických dost liší. Zjistili jsme, co znamená kmenová, komunitní či rejstříková škola i to, že školní docházku vlastně nemusím plnit jen ve škole. O tom všem se více dočtete v sekci inovativní vzdělávací přístupy.

Coco chtěl také důkladně prozkoumat školy, které by mi umožnily vzdělávat se svobodněji a víc s ohledem na mé potřeby. Žádný jejich ucelený přehled ale nenašel, a tak začal tvořit svůj vlastní. Zabralo mu to sice několik měsíců, ale výsledek stojí za to. Najdete ho v našem katalogu škol. Zároveň budeme rádi, když nám ho pomůžete doplnit svými vlastními názory. Můžete se podělit o své zkušenosti se školou, komentovat, sdílet, nebo i sami přidávat další školy, komunitní vzdělávací skupiny či kluby.

Oba nás moc zajímají příběhy rodin, které se ve vzdělávání vydaly vlastní cestou a podařilo se jim najít místo, kde se jejich děti cítí v bezpečí a kde mohou svobodně objevovat svět i samy sebe. Některé z nich zakotvily v jedné z inovativních škol, jiné se vzdělávají v pohodlí domova a další objevují svět na dobrodružných cestách nejen po Česku. Jejich příběhy, rady a zkušenosti nás moc inspirovaly, a tak jsme se rozhodli je sdílet přehledně na jednom místě, v našem magazínu Edumág.

Já i Coco si myslíme, že nejsme zdaleka jediní, kdo hledá v oblasti vzdělávání ucelené informace, vhodnou školu či potřebuje načerpat inspiraci nebo získat zkušenosti od ostatních. A když nás bude víc, můžeme si navzájem radit, pomáhat si, seznamovat se.

Pojďte objevovat s námi.

Co u nás
Najdete

Magazín Edumág

Inspirujte se příběhy a rozhovory a čerpejte ze zkušeností odborníků i rodičů získaných na jejich cestě za svobodnějším vzděláváním.

Katalog škol

Největší a nejkomplexnější katalog inovativních škol - snadné vyhledávání, možnosti filtrace, detailní informace.

O nás

Seznamte se s naším příběhem a týmem stojícím za portálem edunaco.

Eduna a Coco

Poznejte Edunku a albatrosa Coco a zjistěte, co vše pro vás vytvořili.

Máte nějaký nápad, prosbu, připomínku?
Chcete se zapojit?

Ať vám nic neuteče

Novinky, rady a tipy budeme zasílat na váš e-mail

Kliknutím na „Přihlásit odběr“ souhlasím se zpracováním osobních údajů.