edunaco
O nás

Jsme Bára a Vítek, jsme manželé a rodiče dvou úžasných bytostí, které nás přivedly na cestu respektujícího přístupu v rodičovství. S tím ruku v ruce přišla i potřeba zajistit jim respekt a svobodu v oblasti vzdělávání. Po dobu mnoha měsíců jsme v této oblasti hledali informace, zkušenosti a možnosti, které by naplňovaly naše představy – a to zejména přesun od vzdělávání založeného na strachu, odměnách a trestech ke svobodnějšímu proudu, který dětem naopak poskytuje bezpečné, podnětné prostředí a respekt.

Na této cestě jsme postupně zjistili, že neexistuje jedno místo, kde bychom našli vše potřebné. A právě tehdy se zrodila myšlenka vytvoření portálu edunaco.

Naší vizí je budovat místo zaměřené na sdružování zájemců o oblast inovativního vzdělávání a tvorbu či sdílení informací v této oblasti. Chceme také inspirovat další lidi a ukázat, že možnosti vzdělávání jsou mnohem širší, než jaké nabízí tradiční školský systém. Naše motto zní: „Vzděláváním k sobě“.

Team

foto autora

Bára

Bára je nositelem prvotní myšlenky na založení portálu edunaco a věří v jeho velký potenciál, užitečnost a důležitost. Respekt, svoboda a důvěra jsou pro ni (nejen ve vzdělávání) klíčové. V rámci projektu se kromě udržení jeho správného směřování stará o veškeré finanční záležitosti.

foto autora

Vítek

Vítek je studnicí nápadů, kterými prvotní myšlenku založení portálu neustále rozvíjí a posouvá na nové úrovně. Stará se o strategické řízení a chod celého projektu. Všichni u něho mají otevřené dveře a rád s lidmi řeší nové nápady.

foto autora

Honza

Honza se k projektu připojil již ve velmi raném stádiu. Byl prvním člověkem, který věřil jeho potenciálu a stál u všech kroků a rozhodnutí, které souvisely s technologicko-uživatelským nastavením platformy.

foto autora

Šárka

Šárka shromáždila veškerá data do katalogu škol a zajišťuje jeho budoucí chod, rozvoj a komunikaci se školami. Inspiruje se svými šestiletými pracovními zkušenostmi z různých vzdělávacích organizací. Podporuje všechny, kteří podnikají změny ve vzdělávání dětí a jsou otevřeni novým možnostem.

foto autora

Helena

Helena se stará o magazín Edumág, který pravidelně plní články o inspirativních lidech a inovacích ve vzdělávání. Při psaní vychází ze znalostí získaných při studiu žurnalistiky i z několikaletých zkušeností z oblasti médií a copywritingu. Je pro ni důležitá otevřenost vůči rozličným náhledům na svět, a proto se i v oblasti vzdělávání snaží o zachycení různorodosti a pestrosti jednotlivých přístupů.

Co u nás
Najdete

Magazín Edumág

Inspirujte se příběhy a rozhovory a čerpejte ze zkušeností odborníků i rodičů získaných na jejich cestě za svobodnějším vzděláváním.

Katalog škol

Největší a nejkomplexnější katalog inovativních škol - snadné vyhledávání, možnosti filtrace, detailní informace.

O nás

Seznamte se s naším příběhem a týmem stojícím za portálem edunaco.

Eduna a Coco

Poznejte Edunku a albatrosa Coco a zjistěte, co vše pro vás vytvořili.

Máte nějaký nápad, prosbu, připomínku?
Chcete se zapojit?

Ať vám nic neuteče

Novinky, rady a tipy budeme zasílat na váš e-mail

Kliknutím na „Přihlásit odběr“ souhlasím se zpracováním osobních údajů.